چکیده این مطلب :

اگر در حال مطالعه این مقاله هستید مطمئنا در آینده قرار است یک طراح وب سایت حرفه ای شوید. برای حرفه ای شدن، دیدن آموزش درست و اصولی مهمترین بخش مسیر حرفه ای شدن است. شما هنگام طراحی یک وب سایت باید یک سری نکات را در نظر بگیرید و از تگ هایی استفاده کنید که در روند بهینه سازی سایت شما تاثیر مثبت داشته باشند. در این مقاله شما با این نکات و تگ ها آشنا می شوید.

15 فاکتور مهم در سئو تکنیکال

1- اولین فاکتور موثر در سئو تکنیکال: اولین نکته ای که باید هنگام طراحی وب سایت مد نظر داشته باشید ساختار و طرح سایت است.

ساختار سایت باید مناسب با نیاز کاربران باشد. یک وب سایت موفق کاربر پسند یا user firendley است. کاربر باید به راحتی به همه بخش های سایت دسترسی داشته باشد. طراحی سایت باید به گونه ای باشد که کاربر با حداکثر 4 کلیک به مطلب مورد نظر خود دسترسی داشته باشد.

2- دومین فاکتور موثر در سئو تکنیکال: نحوه کد نویسی و پیاده سازی سایت نکته قابل ملاحضه ای است که باید حتما مد نظرداشته باشید. اینکه از چه زبانی برای برنامه نویسی استفاده می کنید و از چه فریم ورک هایی استفاده می کنید مهم است.

3- سومین فاکتور موثر در سئو تکنیکال: ظاهر سایت نیز اهمیت بسزایی در سئو دارد. سایت نباید پر از عناصر گرافیکی باشد و نباید در نگاه اول سایت خیلی شلوغ و گیج کننده به نظر برسد. در طرح سایت باید از رنگ بندی مناسب با زمینه فعالیت سایت استفاده شود.

آشنایی با سئو کلاه سیاه، سفید و خاکستری

4- چهارمین فاکتور موثر در سئو تکنیکال: کاربر به محض ورود به سایت باید متوجه شود که این وب سایت در رابطه با چه موضوعی فعالیت دارد.

5- پنجمین فاکتور موثر در سئو تکنیکال: استفاده از آیکون های شبکه های اجتماعی در هر وب سایت لازم و ضروری است.

6- شیشمین اولین فاکتور موثر در سئو تکنیکال: سایتی که طراحی و پیاده سازی می کنید حتما باید با مرورگرهای مختلف سازگاری داشته باشد.

7- هفتمین فاکتور موثر در سئو تکنیکال: سایت طراحی شده حتما باید در دستگاه های مختلف نمایش مناسبی داشته باشد یا اصطلاحا ریسپانسیو یا واکنش گرا باشد.

8- هشتمین فاکتور موثر در سئو تکنیکال: استفاده از کدهای که طول عمر عناصر مختلف سایت در کش سیستم کاربر برای بارگذاری سریع تر سایت دخیره می کنند.

9- نهمین فاکتور موثر در سئو تکنیکالدر هر صفحه از سایت حتما باید 1 بار از تگ h1 استفاده شود. سعی کنید بیشتر از یک بار نیز از این تگ استفاده نکنید.

10- دهمین فاکتور موثر در سئو تکنیکال: طراحی و ایجاد صفحه 404 تاثیر بسزایی در سئوی وب سایت شما خواهد داشت.

6 نکته مهم سئو در مورد دامنه سایت

11- یازدهمین فاکتور موثر در سئو تکنیکال: در هنگام طراحی سایت نباید استایل دهی CSS در فایل اصلی انجام شود. استایل دهی باید در فایلی جداگانه استفاده شود.

12- دوازدهمین فاکتور موثر در سئو تکنیکال: در سایت از تصاویر با کیفیت و کم حجم استفاده کنید.

بهینه سازی تصاویر و تاثیر شگفت انگیز بر سئو سایت

13- سیزدهمین فاکتور موثر در سئو تکنیکالسرعت لود شدن سایت هم در سئو سایت مهم است. سرعت سایت به چند فاکتور بستگی دارد. هاست، حجم سایت، نوع CMS   و ...

14- چهاردهمین فاکتور موثر در سئو تکنیکال: آدرس دهی صفحات سایت باید طوری باشد که کاربر با خواندن آدرس متوجه شود در کدام صفحه سایت حضور دارد. تاثیر مثبت در سئو دارد و همچنین بعضی صفحات سایت نباید به طور مستقیم قابل دسترسی باشند.

15- پانزدهمین فاکتور موثر در سئو تکنیکال: امنیت سایت در سئو سایت بسیار مهم و حیاتی است. برنامه نویسی سایت باید به گونه ای باشد که نفوذ هکر ها در آنها غیر ممکن شود.

مطمئنا بسیاری از نکاتی که گفته شد برای شما مبهم است. اما جای نگرانی نیست چون در خلال آموزش های طراحی وب سایت تمام این نکات به طور مفصل توضیح داده می شود. باید خاطر نشان کنم که فاکتورهایی که در سئو تکنیکال موثر می باشد خیلی گسترده تر است و در این مقاله به طور ساده و کلی این فاکتورها را معرفی کردیم ولی همان طور که گفته شد این نکات در آموزش های بعدی بطور مفصل توضیح داده می شود.

اگر در رابطه با این آموزش سوالی دارید در قسمت نظرات آن را با ما در میان بگذارید.

برای بهبود آموزش های بعدی، لطفا نظرات و پیشنهادات ارزشمند خود را برای ما ارسال کنید.

نظر خود را ارسال کنید

پیشنهاد می دهیم این آموزش ها را نیز ببینید
بستن logo

ورود به ناحیه کاربری

هنوز در سایت عضو نشده ام!